Hakkımızda

Dr. Ömer Bircan

Dr. Ömer Bircan,

1981 Yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir.
2007 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.
Aynı yıl başladığı zorunlu hizmet görevini 2009 yılında tamamlamıştır.

Rejeneratif uygulamalar yapan bir klinikte yardımcı doktor olarak iki yıl çalıştıktan sonra bu alanda daha fazla bilgi beceri edinebilmek amacıyla 2011 yılında Amerika’ya gitmiş, Newyork ve Utah’ta rejeneratif uygulamarla ilgili eğitim veren iki farklı akademiden eğitim almıştır.

Rejeneratif Tıp Nedir? Vücudumuzdaki tüm dokular, eskiyen-yıpranan ve hasarlanan tüm hücre ve yapılarını yeniden oluşturma potansiyeline sahiptir. Bazı hücrelerin bu potansiyelleri daha fazlayken bazı hücrelerin “kendilerini yenileyemez” olarak tanımlanacak kadar düşüktür. Olumsuz dış koşullarla bu potansiyel normalin çok daha altına gerileyebilir. Dokuda biriken metabolitler, ROS-serbest radikaller, uygunsuz ph ve sıcaklık, esansiyel vitamin mineral ve aa eksiklikleri, yetersiz oksijenizasyon dokuların rejenerasyon kabiliyetlerini azaltır.

Rejeneratif tıp öncelikle hedef dokudaki bu olumsuz etkenleri ortadan kaldırıp yetersizlikleri takviye ederek hücrelerin normal replikasyon kabiliyetlerini kazandırır. Takibinde çeşitli enerji ve farmasotik uyaranlarla hücrelerin bölünebilme kabiliyetlerini azami düzeylere gelmesini sağlar.

Üreme Sağlığı (infertilite) ve Cinsel Fonksiyon Bozukluklarında (erektil disfonksiyon) Rejeneratif Tıp uygulamaları (Lazer, radiofrekans, elektromagnetik, ultrasonik, infrared enerjiler, Mezoterapiler, Stromal Vascüler Fraction – Stemcell, PRP uygulamaları ve bu uygulamaların Reproductive System etkileri) üzerine kapsamlı bir eğitimden sonra bu alanda tedavilerine devam etmiştir. Bu alanda gerçekleşen güncel yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve seminer programlarına devam etmektedir. International Society Sexual Medicine üyesidir.

Takip eden yıllarda Erektil Disfonksiyon tedavisinde Rejeneratif uygulamalarla çok etkili sonuçlar alsa da, bu bozukluğun tedavisinde psikojenik faktörlerin de önemini fark etmiş, bu yönde de çok etkili destek sağlayan Akupunktur, Hipnoterapi ve Biorezonans uygulamaları üzerine eğitimler alarak bu uygulamaları da tedavi protokollerine dahil etmiştir.

Kaltoum Bircan ile evlidir. Muhammet Taha ve Sidra isimli iki çocuğu vardır. İstanbul’da yaşamaktadır.

Full member of the International Society for Sexual Medicine

Full member of the International Society for Sexual Medicine

max_num_pages); } ?>
sertleşme sorunu iletişim