Hakkımızda

Dr. Ömer Bircan

Üreme Sağlığı ve Cinsel Fonksiyon Bozuklukları İntegratif Tıp Hekimi

dr. ömer bircan

Dr. Ömer Bircan

Üreme Sağlığı ve Cinsel Fonksiyon Bozuklukları İntegratif Tıp Hekimi

  • 2007 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi
  • 2009 Regenerative Medicine
  • 2011 İntegratif Tıp

Dr. Ömer Bircan Üreme Sağlığı ve Cinsel Fonksiyon Bozuklukları İntegratif Tıp Hekimi

2011 yılından bu yana Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Sorunu) tedavisi yapan bir hekim olarak, ilk yıllarda kullandığımız Akupunktur, Penil Kupa (Pompa), Bel ve Vücut Kupa (Hacamat), Penil ve Bel Hirudoterapi (Tıbbi Sülük), PRP (Pshot), Penil Ozon ve Tüm Vücut Ozon, Penil Mezoterapi, Fitoterapi ve AWT (Acoustic Wave Therapy) ile tedaviye aldığımız hastalarda yüz güldürücü sonuçlar almaktaydık. Ancak tedavi süreleri oldukça uzundu (30-40 seans). Bir süre sonra keşfedilip tedavilerimiz arasına giren ESWT (Şok Dalga) Tedavisi, kullanmış olduğumuz AWT’nin yerini aldı ve zamanla daha da gelişmesiyle yapmış olduğumuz tedavi grubunun en önemli üyesi haline gelerek; hem aldığımız sonuçları daha başarılı hale getirdi hem de tedavi süresini çok daha kısalttı (6-12 seans). Böylelikle cinsel fonksiyon bozuklukları sorunları arasında bulunan sertleşme sorununa daha kolay bir çözüm sağlayabilir olduk.

Penis sertleşme miktarı, erkeklerin genel sağlık barometresi gibidir. Sertleşmesi bozuk olan erkeğin penisinin damarsal, sinirsel veya dokusal yapısı kaynaklı problemlerin dışında, tüm vücudun fiziksel durumu (diğer hastalıklar) ruhsal ve sosyal durumunun da sertleşme sorununa neden olabilmektedir. Bu yüzden Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Sorunu) yaşayan hastalarımıza bütüncül olarak yaklaşmak önemlidir.

Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Sorunu)

Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Sorunu) veya performans azalması yaşayan kişiler öncelikle sıradan bir üroloji kliniğine başvurduğunda genellikle tadalafil (Cialis, Lifta…) 5 mg verilip bir ay kullanması istenir. Genellikle hastalar bu ilaç tedavisinden kalıcı bir başarı göremeyip aynı kliniğe tekrar başvurduklarında kendilerine genellikle iki yol önerilir. Birincisi penil protez yaptırmaları, diğeri ise başta psikiyatri olmak üzere nöroloji, dahiliye ve endokrinoloji gibi diğer branşlar tarafından da değerlendirilmesi istenir. Psikiyatride verilen antidepresanlar genellikle yan etkilerinden dolayı çok da kullanılmadan kesilir. Diğer branşlara da genellikle pratikte gidilmez. Androloji alanında integratif (bütüncül) çalışan kliniklerde ise hekim sadece bir hastalık üzerine çalışır ve uzmanlaşır. Hasta da hastalığı konusunda en üst düzey tanı ve tedavi materyalleri içeren tekbir merkezden tedavi alarak hem çok daha etkin bir tedavi almış hem de bir kaç branş arasında koordinasyonsuzluk ile yorulup tedavi almaktan vazgeçmemiş olur.

Kliniğimize gelen Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Sorunu) yaşayan bir kişinin Anamnez ve fizik muayenesi sonrası gerekli durumlarda Penil Doppler ve Hormon Tahlilleri yapılır. Yine gerekli durumlarda Psikojenik Testler yapılarak ruhsal ve sosyal sorunlar tespit edilip akupunktur psikoterapi ile tedavi yapılmaktadır. Bu tedavilerden sonra iyileşen hastamızın tekrar eski duruma dönmemesi için nedenlere yönelik tedaviler de yapılmaktadır.

Obezite, Diyabet Tip 2, Hiperlipidemi (Kolesterol Yüksekliği) için www.alimentaryobesity.com

Sigara Bırakma, Detoksifikasyon ve tüm vücut gençleştirme için www.balanceoriental.com

Ozon Terapi

Toprağa verilen su gibi.

Fito Terapi

Toprağa atılan gübre gibi.

Noral Terapi

Toprağa verilen su gibi.

PRP (P-shot) Terapi

Filizler için verilen hormon gibi.

Kök Hücre Tedavisi

Filizler için verilen hormon gibi.

Akupunktur

Filizlere gerekli enerjiyi veren Güneş gibi.

420

Sertleşme Sorunu

257

550

Alternatif Tamamlayıcı Tıp

70

Başarı Oranı

Ativador Windows