Blog

EVDE SERTLEŞME SORUNU TEDAVİSİ Nedir?
Evde doğal yollarla yapılan sertleşme sorunu tedavisi, kişinin dışarıdan profesyonel yardım almadan, hafif ve orta düzeydeki arteriel yetmezlikte kendisine uygulayacağı bazı işlemlerle etkili ve güvenli olarak ereksiyon bozukluğunun iyileşmesi durumudur.
Evde sertleşme sorunu tedavisinin önemi?
Yaklaşık 13 yıldır ereksiyon bozukluğu tedavisi yapan bir hekim olarak kliniğime sertleşme sorunu şikâyeti ile gelen her 10 kişiden yaklaşık 7 sindeki nedenler ve durum (bozukluk derecesi), evde doğal yollarla tedavi edilebilir nedenlere bağlı ve düzeydeydi. Bu oran diyabet hastası olmayan ve ya 45 – 50 yaş altında olan kişilerde neredeyse 10 kişiden 8 – 9’a kadar çıkmaktadır. (Yani diyabet hastaları ve 50 yaş üstü ereksiyon bozukluğu yaşayan kişilerin profesyonel tedavi almaları çoğu zaman zorunludur.) Bu kabaca ve basit oranlamaya göre sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin çoğunluğu evde yapacağı bazı basit ama doğru uygulamalar ile yaşadığı ereksiyon sorunundan kurtulabilecek durumdadır.
Evde kişilerin kendi başlarına iyileşebilmesi ile bu sorunu yaşayanların çoğunluğu gereksiz muayene, test ve tedaviler (tahlilsiz yapılan dolayısıyla o kişiye gereksiz olabilen ESWT – Şok Dalga, PRP, Kök hücre, SVF, Eksozom uygulamaları) olmadan çok daha düşük bütçe ile zaman kaybı veya başarısız tedaviler ile hayal kırıklığı yaşamadan normal cinsel hayatlarına dönebileceklerdir. Ayrıca sertleşme sorunu şikâyeti diğer hastalık yakınmalardan farklı olarak daha mahrem bir sağlık sorunu olduğu halde bu sorunu yaşayan kişilerin çoğunluğu gereksiz yere üroloji ve psikiyatri kliniklerine, testler için laboratuvar ve radyoloji birimlerine giderek buralarda insanlarla iletişime geçmek zorunda kalarak gizliliğine önem verdikleri bu şikâyetlerini paylaşmak zorunda kalmaktadırlar. Evde yapılacak sertleşme sorunu tedavisiyle bu sorunu yaşayanların yine çoğunluğu özel hayat mahremiyeti korunarak gereksiz yere gerilmeden, stres yaşamadan kendi başlarına evde tedavi olabileceklerdir. Ve yine bir başka kazanç ise burada anlatacağımız yöntemler doğal uygulamalar olacağı için gerek tahlil gerekse tedavi sırasında yaşanabilecek gereksiz ve riskli komplikasyonlardan da evde ereksiyon sorunu tedavisi ile uzak kalınacaktır.
Tabi ki burada anlatacağımız durumlar sertleşme sorununda birinci basamak yaklaşımlar olarak kabul edilmeli ve bu anlatılacak uygulamalardan cevap alınmazsa mutlaka bu alanda deneyimli bir üroloji hekimine muayene olunmaktan çekinilmemelidir. Tabloya tersten bakarsak sertleşme sorunu yaşayan kişilerin öncelikle renkli penil doppler çekilerek penil kan akım hızlarına bakılması ve sorunun organik mi psikolojik nedenlere mi bağlı oluştuğu tespit edilmelidir. Ancak söylemeye çalıştığımız renkli doppler testi pratikte sertleşme sorunu şikâyeti ile kliniğimize gelen her 10 kişiden yaklaşık 7 sinde normal gelmekte. (Sorunun daha çok psikolojik nedene bağlı olmasına bağlı. Bu kişilerin hepsi evde sertleşme sorunu tedavisiyle normale gelebilmektedir. Diyabeti olmayan ve 50 yaş altı kişilerde bu oran daha da fazladır.) Renkli dopplerde yetersizlik görünen bu %30’luk kesimdeki nedenlerin hepsi yine atardamar daralması yani atherosclerosise bağlı değildir. İleri anksiyete bozukluklarında ağır psikolojik baskılamaya bağlı, doppler uygulama odasında kendini rahat hissetmeme veya doğru tekniklerle yapılmayan renkli dopplerde, endotel yetersizlikleri, vitamin mineral eksiklikleri ve yüksek kan viskozitelerinde de renkli doppler testinde yine arteriel yetersizlik görülebilmektedir. Bu gruptaki kişilerde de evde sertleşme sorunu tedavisinde yapacaklarımız ile kişiler normale gelebilmektedir.
Bu yüzden evde sertleşme sorunu tedavi önerimiz kabaca bir oranla, sertleşme sorunu tedavisi arayan her 10 erkekten 8-9’unda hiçbir sağlık kuruluşuna gitmeden, yan etkisiz sağlıklı olarak ve nispeten tahlil ve tedavilere göre çok daha uygun maliyetlerle yapılabileceği için kişiler kliniğimize tedaviye gelmeden önce mutlaka bunları yapmasını istiyoruz. Bunların yapılmasına rağmen şikâyet devam ederse ancak o zaman kliniğimize nedensel tanı veya ileri tedavi için gelmek daha doğru olacaktır.
Ereksiyon Nasıl Oluşur?
Peniste sertleşme yani ereksiyon, cinsel uyarı sonucunda penise artan kan akım hızının etkisiyle penis içi basınç artışı ile olur. Cinsel uyarı sonucunda şehvetlenme neticesinde peniste artan kan basıncı miktarı, ereksiyona ulaşma hızını, penis sertlik derecesini ve ereksiyon halinin süresini belirler. Buna sertleşme performansı da denilebilir. Ve hatta bir birliktelikte birkaç kez ilişkiye girebilme kapasitesi de peniste oluşturulabilecek Max basınçla ilişkilidir. Sertleşme performansını yani penis cavernous sinüs lobullerindeki kan basıncını belirleyen ana faktörler ise penil kan akım hızı ve pelvik taban kaslarının gücüdür.
Penil Kan Akımını Azaltan Organik – Fiziksel Faktörler
Yaşın ilerlemesiyle birlikte atheroscleros yani atardamarların daralmasıyla birlikte penise ulaşan kan akım hızı, dolayısıyla kan basıncının azalmasıyla ereksiyon eşiği biraz daha yükselir ve ereksiyon daha zor oluşur eskiye nazaran. Eskiden küçük bir cinsel stimülasyonla hızla ve kolay ereksiyon yasarken artık ereksiyon olmak için daha çok uğraşılması gerekir özel bir tedavi almadıkça atheroscleros kalıcıdır.
Yine yaşın ilerlemesi ile azalan metabolizma hızı sonucu uç organlara kan perfüzyonunu düşürerek, dokulara ulaşan kan akımı azalmaya da başlar. Ayrıca yaşın ilerlemesi ile kişiler daha az hareket eder hale geçerek hareketsiz yaşam ile penil bazal kan akım hızı daha da azalmaktadır. Bu da ereksiyonu zorlaştıran bir başka etken olarak karşımıza çıkar.
Ereksiyon mekanizmasında rol alan vitamin, mineral ve aminoasitlerin eksikliği de ereksiyon eşiğini yükselterek sertleşmeyi daha güç hale getiren ve sertliğin korunamamasında rolü olan bir başka faktördür. Aldığımız besinlerde çinko bakır selenyum gibi çeşitli mineral ve birtakım aminoasit yetersizlikleri, başta b vitamin türevleri olmak üzere çeşitli vitamin eksiklikleri ile hem ereksiyon zorlaşır hem de testosteron seviyesi azalır
Vücutta çeşitli hastalıklar sonucu veya beslenme çeşidi nedenli oksidatif stres artar, buna bağlı da kan viskozitesi artar ve kan akışkanlığının azalmasına neden olur. Yine oksidatif strese bağlı olarak endotel denilen, damarların genişlemesinde önemli role sahip bölümde hasarlanma meydana gelerek kan akışkanlığının azalması görülür.
Penil Kan Akımını Azaltan Psikolojik Faktörler
Penise kan akımını azaltan en önemli psikojenik neden cinsel özgüven eksikliği veya kaybıdır. Genellikle başarısız cinsel ilişkiler ve mastürbasyon ile oluşur ve gelişir. Cinsel özgüven eksikliğinin ilerlemesiyle performans anksiyetesi denilen duygu durum bozukluğunun da tabloya eklenmesi sonucu cinsel yetersizlik hisleri daha da ağırlaşmaktadır. Artık kişi bir cinsel ilişki aklından geçtiğinde “bir daha ilişki sırasında başarısız olur muyum, olursa karşımdakine mahcup olurum” kaygısı da yaşamaya başlar. Bu durum cinsel isteği de azaltan en önemli nedenlerdendir.
Karşı cinsin çekiciliği ve erkeğe karşı davranışları da cinsel uyarılma miktarını ve uyarıya karşı oluşan cevabın miktarını belirleyen, dolayısıyla penil kan akım hızında rolü olan bir başka faktördür. Yine erkeğin ilişki sırasında eşine karşı tutumu da cinsel uyarıya karşı oluşan kan akım hızı artış cevabını belirleyen bir başka faktördür.
Erkeğin ilişkide kendi hislerine ve haz duymaya odaklanmaması ve yetersiz konsantrasyonu da penil kan akımını azaltan önemli nedenlerdendir. Kimi erkekler farkında olmadan cinsellik bakımından yanlış bir yol olan “eşim tatmin olsun, o orgazm olsun yeter” çıkmaz sokağına girerler. Bunda erkeğin, eşinin hislerini kendi hislerinin önüne geçirmesi, eşinin neler hissettiğine odaklanması söz konusudur. Bunda altta yatan kişinin karşısındakini aşırı yüceltmesi kendini ona göre daha değersiz görmesi olabildiği gibi başarısız ilişkinin sonuçlarının (mahcup olma veya evliliği kaybetme) korkusu da olabilmektedir. Kişi kendi hislerinden o kadar uzaklaşabilir ki ilişki sırasında haz alıyormuş gibi Rol yapmak ihtiyacı bile hisseder. Yine aşırı iş gelecek kaygısının getirdiği stres de kişinin konsantre olmasını engelleyerek kendi hislerinden uzaklaştırabilmektedir.
İlişki sırasında cinsel birleşme için acele etmek yine sertleşme için gerekli olan kan akım hızını oluşturan hormonal ve norotransmitter seviyelerinin henüz yeterince artmamasına bağlı olarak sertleşmenin gerçekleşmemesine neden olur.
TEDAVİ:
Yani Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin büyük kısmında neden yukarıda saydığımız organik zeminde azalmış penil kan akımı temelinde, bir de cinsel ilişki sırasında yapılan bu yanlış yaklaşımlar (kadının dominant tavırları, yetersiz çekiciliği, erkeğin kendi hislerine odaklanmaması, acele etmemesi gibi) sonucu oluşan bir cinsel başarısızlık ve buna bağlı oluşan cinsel özgüven eksikliğidir. Cinsel özgüven kaybına, durumun ilerlemesiyle performans anksiyetesi denilen kaygı bozukluğu da genellikle eklenir ve kişinin ereksiyon kabiliyeti önemli ölçüde geriler. Cinsel özgüven kaybındaki sebepte organik ve psikolojik nedenler içiçe girmiş haldedir. Bu ağır bir psikolojik travmadır ve kendiliğinden geçmesi de zordur. Bekleyerek ihmal edilerek ve yeni denemeler ile görülebilecek yeni başarısızlıklar ile cinsel özgüven daha da azalabilir ve sorun daha da ağırlaşarak tedavi kimi zaman imkânsız denilebilecek kadar zorlaşabilmektedir. Eğer kan akım azalması daha yüksek seviyelerde organik nedenlere bağlı ise, kendiliğinden bu sorunun geçmesi imkânsız hale gelecektir.
Tedavi ereksiyonu zorlaştıran organik ve psikolojik etkenlere müdahale ederek, kişinin daha kolay ereksiyon sağlamasına yardımcı olarak başarılı cinsel ilişkiler sağlayarak cinsel özgüvenin tekrar oluşmasıdır. Yani başarısız ilişki ile oluşan özgüven eksikliğini başarılı ilişkiler oluşturarak aşmaktır.
(Öncelikle şunu söylemek gerekir ki kişide diyabet hastalığı varsa önce bunu tedavi etmeli veya kan şeker düzeyini ilaçlar ile kontrol altına almalıdır.)
Tedavide yaklaşık 11 yıldır kullanmaya başladığım ve zamanla daha da geliştirme fırsatım olduğu, ağırlıklı olarak bitkilerden oluşan karışımı kullanıyoruz. 2019 yılında ANDROBALANCE adını verdiğimiz bu karışım ile ereksiyonu zorlaştıran ve ya engelleyen birçok organik basamağı onararak ve psikolojik kısmına destek olarak ereksiyon duyarlılığını artırmak yanı ereksiyon olma eşiğini düşürerek cinsel uyarılar ile daha kolay ve uzun süreli ereksiyon sağlanmasına destek olmak, bu sayede başarılı cinsel ilişkiler yaşanarak cinsel özgüvensizliğin ortadan kalkmasıdır.


ANDROBALANCE ;
1- Yüksek antioksidan içeriğiyle; kan akışkanlığını artırır, endotel iyileşmesine yardımcı olur ve testiküler testosteron üretiminin artmasına yardımcı olur.
2- Doğal olarak zn se mg cu gibi elser element, b ve diğer vitamin çeşitliliği ile yine endotel iyileşmesi ve testosteron üretimine destek olurken ereksiyonu sağlayan nitrikoksit üretim ve kas gevşemesi ara basamaklarını destekler. Bunlar başlı başına ANDROBALANCE’ın ereksiyonu kalıcı kolaylaştıran iki desteğidir.
3- Bunun yanında afrodizyak ve sedanter özelliktedir. Serotonin gibi maddelerin öncüleri yaşanmış bir cinsel başarısızlıkla kişilerde ortaya çıkan gerginliği azaltırken, içeriğindeki birkaç bitkisel karışımın sinerjik etkisiyle cinsel isteği artırır.
4- Ginseng ve benzeri maddeler ile ereksiyonu sağlayan, üretilmiş nitrik oksitin dokuda daha uzun süre kalmasını sağlar.

ANDROBALANCE’ın KULLANIMI: Tekli paketlenmiş 30 saşeden oluşur. İlk 15 gün her gün, takip eden günlerde günaşırı alınarak 30 saşenin tamamının kullanılmasıdır. Toz formundaki saşelerin 1.5 tatlı kaşığı (yaklaşık 7.5gr) bal ile karıştırılarak tüketilmesini öneriyoruz.
Fark edilir etkiler 7-10 gün içinde başlayacaktır ancak tüm saşeler tamamlanana kadar kullanılmalıdır.
Bu dönemde aşağıda yazılanların uygulanması ANDROBALANCE’ın başarısını daha da artıracaktır
ANDROBALANCE kullanmaya başladıktan sonra;
1- Yürüyüş haftada toplamda 150 dk yürüyüş penise giden bazal kan akımını hızlandırır. 45 + 45 + 60 dk.
2- Sigara kullanımını azaltmak oksidan stresi azaltır, ANDROBALANCE’ın etkinliğini artırır.
3- Ekmek bir süre ekmeksiz beslenme hem yüksek glisemik indeksin oksidatif etkilerini hem de içerdiği glütenden dolayı oluşan plak inflamasyonunu azaltır.
4- Uyku akşam 7 den sonra çay ve kahve tüketilmeyerek saat 23:00’te uyku alışkanlığı.
5- Pelvik taban egzersizlerinin yapılması tedaviyi oldukça destekler.
6- Mastürbasyon ve pornografi gibi alışkanlıklar varsa uzak durulmalı. Penis duyu sinirlerimiz ve limbik sistemimiz penisin vajen içinde boşalmasına programlı gibidir. Natürel görüntü ve temas ile ereksiyon olmaya alışma için.

Tedaviye başlayınca ilk hafta ilişkiye girmemek gerekir. Sonraki günler planlama yapmadan, sertleşme oluşuyorsa ilişkiye girilebilir.
İlişkide erkek tamamen kendi hazzına konsantre olmalı. Ne istiyorsa arzuluyorsa onu yapmalı ve ilişkiyi yönlendiren baskın taraf olmalı.
Erkek kendisine çekici gelen kişiyle evlenmeli. Popüler, entelektüel karizmatik değil, kişi daha fazla haz duyduğu kişiyle ilişki kurmalı.
-İlişki sırasında asla sinirlenmemeli. Sempatik aktivite ön plana çıkıp saniyeler içinde ereksiyon sonlanacaktır
– Acele etmemek, ereksiyon için vücudun hazırlanması beklenmelidir.
– Hasta, yorgun, aşırı stresli ve ya isteksizken penil bazal akım azalacağı için ilişkiye kalkışılmaması gerekir

Bir aylık her gün tadalafil 5mg ve ANDROBALANCE kullanım karşılaştırması

Tadalafil 5mg ANDROBALANCE

Tadalafil 5mgANDROBALANCE
1-      Endotel İyileşmesiYARARSIZFAYDALI
2-      Testosteron ArtışıETKİSİZARTIRIR
3-      Ereksiyon arabasamak Vitamin-Mineral rep.İÇERMEZİÇERİR
4-      Libido ArtışıYARARSIZARTIRIR
5-      Vazoaktif EtkiYAPARZAYIF
6-      Anksiyete AzaltmaETKİSİZAZALTIR
7-      Kan ViskozitesiAZALTMAZAZALTIR
8-      Eswt veya Pompa ile Yeni damar olşturmaYARARSIZARTIRIR

LEAVE A COMMENT

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

max_num_pages); } ?>
sertleşme sorunu iletişim