Penil Regeneratif Tedaviler

Penil Ozon

Penil regeneratif tedaviler; sertleşme sorunu tedavisi kapsamında penise uygulanan çeşitli tedavi yöntemleridir. Bu tedavi yöntemlerinden biri olan penil ozon tedavisinde sertleşme sorunu; çözümü olarak penise yapılan lokal Ozon enjeksiyonu ile penis dokusunda kanlanma artışı ve angiogenez (yeni damar oluşumu) nedeniyle gereken oksijen replasmanı sağlanmaktadır.

Penise uygulanan doğru bir ESWT işlemi sonrası dokuda hızlı bir yapılanma süreci başlar. Yeni damarlanma oluşumu için gereken en önemli maddelerin başında Oksijen gelmektedir. Ozon gazı 3 atomlu Oksijen’dir. Dokuya verilince O3 (Ozon) – O2 (Oksijen) + O Süperoksit’e dönüşür. Böylece doku için gereken Oksijen direk karşılanmış olmaktadır. Ayrıca metabolizmanın attığı penil dokudaki toksik metabolitlerin; uzaklaştırılıp yapısal elemanların dokuya iletilebilmesi için de peniste perfüzyon (kanlanma) artışı gerekmektedir.

Dokuya yapılan Ozon enjeksiyon sonrası ortaya çıkan O Süperoksit radikali ve penil dokunun kanlanma artışını sağlamaktadır.

İşlem ağrısız ve deneyimli bir hekim tarafından yapılmasıyla güvenli olmaktadır. Önemli herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

Penil Kupa (Pompa)

Penil regeneratif tedaviler ‘den bir diğeri de sertleşme sorunu için kullanılan, penise kan akışını arttıran mekanik bir yöntemdir. Penis kanlanma artışı penil dokularda rejenerasyon için gereken ham maddeleri sağlamak ve metabolitleri uzaklaştırmak için önemli bir yardımcı faktördür.

Modern tıp tarafından da penis için uzun yıllardır kullanılan kupa tedavi (penil pompa); bu belirttiğimiz kalıcı etkilerden farklı olarak, anlık olarak penise kan akışını sağlamak ve sonrasında penis köküne takılan ring (elastik halka) ile kan çıkımının azaltılması sonucu ereksiyon (penil sertlik); sağlamak amaçlı kullanılmaktadır. Ancak tedavilerimizde kullandığımız penil kupa, bu geçici sertlik oluşturma dışında tedavi amaçlı kalıcı etki için kullanılmaktadır.

Penil Regeneratif Tedaviler
Penil Regeneratif Tedaviler

Penil Hirudoterapi (Tıbbi Sülük)

Tıbbi sülükler; yanlış bilinenin aksine kirli kanı emme görevinden farklı olarak; sülüğün emmeye çalıştığı sırada haznesinde bulunan yaklaşık 100 çeşit enzimi doku içerisine enjekte etmesidir. Bu enzimlerin içinde yaklaşık 20 kadarı kan sulandırıcılardır. Regeneratif peptitler ve çok sayıda Antioksidan bileşikler de içermektedir. Bu da yeniden yapılanmakta olan penis dokusuna (penil rejenerasyon); gereken metabolitleri sağlamada önemli bir yardımcı faktördür.

Penil Mezoterapi

Başta penisin yeni doku oluşturması (penil rejenerasyon) için gereken esansiyel maddeler (esansiyel aminoasit-peptit, eser element-mineral ve vitaminler) için yapılmaktadır. Ayrıca dokuda artmış olan metabolizma sonucu oluşan metabolitlerin; uzaklaşması için perfüzyonu sağlayan mezoterapik maddelerin penil dermis bölgesine yapılan enjeksiyonlar ile sağlanması durumudur.

max_num_pages); } ?>
sertleşme sorunu iletişim