Tüm Vücut Regeneratif Tedaviler

Sertleşme Sorununun Çözüm Yöntemi Regeneratif – Gençleşme Tedavileri

Sertleşme sorunu nedenlerinden en sık nedeni olarak bilinen arteriel yetmezliktir. Genellikle atardamarlarda oluşan darlığa bağlı gelişir. Darlık Diyabet (Şeker) Hastalığı, fazla kilo, Hiperlipidemi, Hipertansiyon ve sigara kullanımıyla daha da artsa da buna neden olan en önemli etkenlerin başında ileri yaş gelir.

Sertleşme sorunu sebebiyle darlık tedavisi yaptığımız hastalar genellikle 40 yaş üstü bireylerdir. Darlık tedavisinde kullandığımız Acustic Supersonic dalgalar ile penil dokuda mikro hasarlamalar yaparız ve ardından vücudun bu hasarları yeni damar oluşturarak iyileştirmesini bekleriz. İşte tam burada, ileri yaşa bağlı olarak vücudun yeni damar oluşturma kapasitesi her geçen yaş ile birlikte azalır. Bu iyileştirme kapasitesinin arttırılması genel sertleşme sorununun çözülmesi tedavimizden aldığımız başarıyı oldukça etkilemektedir.

sertleşme sorunu

sertleşme sorunu

Regeneratif – Gençleşme Tedavi Yöntemleri

  1. Ozon Tedavisi: Kişiden aldığımız yaklaşık 100 cc kan özel steril sitratlı cam şişelerde Ozon gazı ile birleştirilip tekrar kişiye geri verilmesidir. Yaklaşık 10 seans gün aşırı yapılır. Doku düzeyindeki oksijen miktarı 10 misli artarak vücudumuzdaki dokularda regenerasyon etkisi çokça artar.
  2. Kupa Terapi (Hacamat): Hacamat ile ilgili tarihte ilk yazılar M.Ö. 3000 yıllarında Ebers Papirus’ta bulunan hacamat ve faydaları ile ilgili kitabedir. Hipokrat ve Galen tarafından da hacamatın sıkça kullanıldığı bilinmektedir. Kupa terapide cilt altı biriken toksik maddelerin vücuttan uzaklaştırılması, vücudun tümünde regeneratif işlemleri başlatıcı bir etkisi vardır. Ayrıca mihem çizgileri sonrası vücutta artan NO kanın tüm dokulara ulaşımını arttırır. Daha önce hiç kupa terapi yaptırmamış kişiler 1’er hafta arayla yaptırabilirler.
  3. Hirudoterapi: Tarihte sülük ile tıbbi tedaviler ilk olarak M.Ö. 1500 yıllarında Babil hekimlerine dayanır. Hipokrat, Galen ve İbni Sina’nın da tedavilerinde tıbbi sülüğü sık sık kullandıkları bilinmektedir. Tıbbi sülük çeşitleri Hirudomedicinalis, Hirudooryantalis ve Hirudoverbana’dır. Aspirinin kullanımı 50 yaş üstü erkeklerde hayatta kalınımı arttırdığı ispatlanmıştır. Hirudoterapi de Aspirin gibi kan sulandırıcı etki vermektedir. Böylece dokulara daha fazla Oksijen, mineral ve vitaminler ulaşmakta bu da regenerasyona yardımcı olmaktadır.
  4. Mezoterapi: Vitamin destekleri vücutta yapım için eksik olan ara maddenin vücuda geri verilmesi regeneratif etki yapılmasını destekler.
max_num_pages); } ?>
sertleşme sorunu iletişim