Penis Büyütme Yöntemleri

Penis Büyütme Yöntemleri
Penis Büyütme Yöntemleri

Penis büyüklüğü normları için androlojide net bir tanım bulunmamaktadır. Tıpkı kişilerin farklı boy uzunluklarına sahip olması gibi, hem genetik hem de çevresel faktörlere bağlı olarak bireyler farklı penis boy ve genişliklerine de sahiptirler. Toplumlara göre penis ortalama büyüklüklerinden bahsedilebilmektedir. Örneğin zenci ırkında penis boyu ortalama olarak daha büyükken, uzak doğulu erkeklerde ortalama daha kısadır. Bu yüzden kişilerin ırklarına göre ortalama bir penis uzunluk normu belirlenir. Aynı ırktan olan erkeklerin, penis başı çekilerek ölçülen uzunluk (erektil uzunluğa yakındır) ortalamasının standart sapmasının 2,5 katı kadar altı mikro penis olarak ifade edilir. penis büyütme

Ülkemizde yapılan araştırmalara göre;

5 cm penis uzunluğu ve alt değerleri için mikro penis ifadesi kullanılabilir. Toplumda yaklaşık bin kişiden 5’inde görülür.

5-9 cm arası kısa penis olarak tanımlanabilir.

9-18 cm arası normal penis uzunluğu.

18 cm’den uzun penisler için toplumumuzda uzun penis olarak tanımlanabilir.

Gömülü Penis

Penis büyükleri, genellikle aynı toplumdaki çiftlerde normal bir cinsel birleşme için yeterli olmaktadır. Yani bir toplumdaki erkeklerin penis uzunluğu; o topluluktaki bayanların vajen uzunluğu ve G nokta mesafesi orantılı olmaktadır. Örneğin; uzak doğulu bir erkeğin penisi kısayken kadınlarında gluteal yağ dokusu daha az ve vajen boyu daha kısa olmaktadır. Böylece vajene daha kısa bir penisle de ulaşabilirken, zenci ve latin ırklarında bayanların kalçaları daha uzunken; erkekleri de bu mesafeyi kat edebilip vajinal birleşmeye yetecek uzunlukta penislere sahip olmaktadırlar.

Ancak kişiler bazen partnerleri için yeterli penis büyüklüğüne sahip oldukları halde; farklı psikolojik ve ya sosyolojik nedenlerle; daha da büyük boyutlarda bir penise sahip olmayı isteyebilmektedirler. İnsanlık tarihi boyunca da bu durumun her dönem var olduğunu ve günümüzde de devam ettiğini görmekteyiz.  Arkeolojik çalışmalar ile ortaya çıkan heykel ve yazılardan; tarihte insanların penis boyu ile güç kudret ve iktidarı özleştirdiğini görmekteyiz. Bugün de internette çeşitli alışveriş, haber ve ya sosyal medya  platformlarında gezerken karşınıza çıkan ve hemen hepsi gerçek dışı penis büyütücü olduğu iddia edilen ürünlerin, bu sıklıkta ısrarlı reklamlarla karşımıza çıkması, günümüzde de gerçekten de bu tedavinin insanlarca yoğun talep edildiğini göstermektedir.

Penis Büyütme Yöntemleri

 1. Rölatif Penis Büyüme: Genellikle obezite ve diyabet hastalarında görülen penis üstü bölgede (suprapubik); yağlanma artışına bağlı penisin geride kalması sonucunda küçük görünme durumudur. En sık görülen tip olmaktadır. Tedavisi sonucunda hiçbir yan etki olmadan penisin; normal uzunluğunun tekrar hem fonksiyonel hem de görünür halde yerine

Tedavide:

 • Supra Pubical Liposuction
 • Supra Pubical Lipolitik Mezoterapi

kullanılmaktadır.

 1. Penis Parankimal Büyütme: 

  Bu tedavi yöntemi; penisin parankimal yapısının seksüel birleşme için küçük olan penisler için ve ya sekonder olarak penisin eskisine oranla zamanla, bazal kan akımının azalmasına bağlı küçülmüş hale gelmiş penisler için uygulanmaktadır. ESWT; Pompa ve PRP yöntemleri ile dokuda yapısal elemanların artışı sağlanmaktadır. 40 yaş altı ve sigara kullanmayan erkeklerde daha iyi sonuç vermektedir. Ve 2-4 cm arası penis büyümesi beklenmektedir.

 2. Peyroni (IPP) ve Fibröz Yapılara Bağlı Patolojilerde Penis Büyütme Yöntemi: 

  ESWTOzon ve Mezoterapi yöntemleri ile tedavi edilmektedir. Penisin normalden daha küçük hale gelmesine neden olan yapışıklıkların serbestlenmesi olarak düşünülebilmektedir.

 3. Görüntüsel Olarak Penisin Büyümesi: 

  Karın veya bel bölgesinden alınan yağ dokularının; penis cilt altına enjekte edilip penil suspansör ligamentin cerrahi olarak serbestlenmesi yöntemi ile penisin sadece büyük görünmesi sağlanmaktadır. Ancak bu yöntemin; ereksiyon ve cinsel birleşme sorununa neden olması ve penisin sadece flacid yani sertleşme olmadığı durumlarda normalden büyük görünmesine karşın sertleşme halindeyken; uzunluğunda herhangi bir değişiklik oluşturmadığı için yapılması önerilmemektedir.

max_num_pages); } ?>
sertleşme sorunu iletişim