Penis Büyütme

Dr. Ömer Bircan

Üreme Sağlığı ve Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Rejeneratif Tıp Hekimi

Penis Büyütme

Penis büyütme işlemi ameliyatlı veya ameliyatsız olarak farklı yöntemler ile yapılabilmektedir.

Penis Büyütme Mümkün mü? 

Penisin büyütülmesi mümkündür ve 3 yoldan sağlanabilir. Bunlar parankimal (organik) penis büyütme ,rölatif penis büyütme ve fake-sahte olarak penis büyütmedir

Penisin Organik (parankimal) Büyütülmesi Mümkündür :

Penisi organik olarak büyütmek tıpkı bir kol kasının büyütülmesi gibi mümkündür. Nasıl ki kol kasının fiziksel strese maruz bırakılması(ağırlık kaldırma gibi) ile hipertrofisi (hacim artışı) ve hiperplazisi (hücre sayı artışı) sonucu toplam kitle artışı yani büyümesi mümkünse, penisin de periyodik olarak doğru ve yeterli fiziksel strese maruz bırakılması ve çeşitli hormon ve proteinlerle desteklenmesi ile büyütülmesi mümkündür. Penise yapılan çeşitli fiziksel stresler, penil dokuda bazı büyüme faktörlerinin artışına bağlı olarak penis parankim yapıtaşlarını oluşturan arteriol ve cavernous sinüs denilen dokuların artışını da sağlamaktadır.Yani penisin organik olarak büyütülmesi mümkündür ve en sağlıklı ve gerçek penis büyütme bu şekilde olmaktadır.

Ancak çeşitli ameliyat ve uygulamalar ile penisin rölatif olarak büyütülmesi ve ya sadece görsel olarak büyük görünmesi de mümkündür.

Penisin Rölatif Büyütülmesi de mümkündür : Genellikle obezite ve diyabet hastalarında görülen penis üstü bölgede (suprapubik) yağlanma artışına bağlı penisin geride kalması sonucunda küçük görünme durumunda yapılan işlemdir.Gömük penis olarak da ifade edilen bu yağ birikim durumunda, Suprapubic bölgedeki yağların azaltılması sonucunda hiçbir yan etki olmadan penis tekrar eski normal görünümüne kavuşabilir.

Gömülü Penis Tedavisinde:

 • Supra Pubical Liposuction
 • Supra Pubical Lipolitik Mezoterapi

İle çevre yağ dokusu azaltılır.

 • Dr. Ömer Bircan tarafından yazılan ereksiyon bozukluğu yazımızı okumayı unutmayın!

 Penisin Fake-Sahte Büyütülmesi: Bu penis büyütme yönteminde genellikle genel anestezi altında ameliyatla karın veya bel bölgesinden alınan yağ dokularının; penis cilt altına enjekte edilip penil suspansör ligamanının cerrahi olarak serbestlenmesi yöntemi ile penisin sadece büyük görünmesi sağlanmaktadır. Ancak bu yöntemin; ereksiyon ve cinsel birleşme sorununa neden olması ve penisin sadece flacid yani sertleşme olmadığı durumlarda normalden büyük görünmesine karşın sertleşme halindeyken; uzunluğunda herhangi bir değişiklik oluşturmadığı için fake büyütme olarak adlandırılır ve sertleşmeye olumsuz etkilerinden dolayı yapılması önerilmemektedir.

Penis Büyütme Yöntemleri Nedir?

 • Ameliyatlı Penis Büyütme
 • Ameliyatsız Penis Büyütme
 • Penisin Fake-Sahte Büyütülmesi

Ameliyatsız Penis Kalınlaştırma ve Uzatma

Ameliyatsız penis büyütmek sadece organik olarak penis parankimini oluşturan dokuların sayı ve hacminde artışla olur. Penis parankimini kollagen,düz kas ve çeşitli fibrinlerden oluşan trabeküler yapılar ve arterioller meydana getirir. Bu yapıların düzenli fiziksel strese maruz kalmaları ile dokuda büyüme faktörleri salgılanır. Bu büyüme faktörlerinin etkisi ile yeni arterioller (angiogenez) ve trabekuller oluşmaya başlar. Bu oluşum sırasında dokulara ulaşan oksijen, esansiyel aminoasit,vitamin ve mineral miktarının arttırılması ve oluşan metabolitlerin uzaklaştırılması ile yeni doku oluşum hızı da artacaktır.

Yani ameliyatsız penis büyütme ;

 • Dokuda fiziksel stres oluşturma                                                                                      
 • Anabolizan hormonlarla replikasyonu destekleme                                                                  
 • Esansiyel amino asit,vitamin ve mineraller sağlama 
 • Doku oksijenlenmesini artırma                                                                                                    
 • Ortaya çıkan metabolitleri nötralize etme ve uzaklaştırma ile olur

Penis Büyütme için Evde Ne Yapılmalı?

Penis büyütme için evde çeşitli traksiyon egzersizleri ve bazı bitkisel preparatlar kullanılabilir. Ancak penis büyütme için evde yapılan uygulamalar,profesyonel olarak yapılan uygulamalar ile aynı etkinlikte sonuç veremeyecektir. Penis büyütmede profesyonel olarak kullanılan bazı cihazları temin edip evde kullanmak mümkün olmadığı gibi mezoterapi ve hormonal uygulamaları evde yapmak olanaksızdır.

Evde Egzersiz İle Penis Büyütme Nasıl Olur?

Evde egzersiz ile penis büyütme yapabileceğiniz en kolay ulaşılabilir traksiyon aleti penis pompasıdır. Burada en önemli dikkat edilmesi gereken nokta,yeterli sürede ve negatif basınçta,yeterli sıklık ve sayıda bu egzersizin yapılmasıdır. Uzun süreli yapılan negatif basınçla peniste doku içi yırtılma ve kanamalar oluşabileceği gibi daha kısa uygulamalar da farkedilebilir bir ilerleme oluşturmayacaktır. Evde egzersiz ile penis büyütme yapılırken egzersiz dışında penil dokuyu destekleyici bitkisel fitoterapotik preparatlarin da kullanılması başarıyı artıracaktır. Tribulus,ginseng,maka,polen gibi bitkiler,ürogenital sistem hücre replikasyonunu destekleyebilmektedir

Penis Büyütme Egzersizi İşe Yarar mı?

Penis büyütme egzersizleri hiçbir zaman profesyonel uygulamalar sonucu ortaya çıkan fiziksel stres etkinliğinde olmayacaktır. Ancak 40 yaş altı,sigara kullanmayan ve metabolik hastalığı olamayan erkeklerde penis büyütme egzersizleriyle farkedilebilir bir yarar sağlanabilir. Penis büyütme egzersizlerinin faydasını belirleyen bir diğer etken de egzersizlerde yeterli traksiyon miktarı,süresi,sıklığı ve sayısı ile ilgilidir. Egzersiz sürecinde doğru destek besinlerin alınması daha iyi sonuç sağlayabilir.

Penis Büyütücü Krem İşe Yarar mı?

Penis büyütücü özelliği olduğu iddia edilen ve genellikle internet üzerinden satılan hiçbir krem penis büyütmesine yararlı olmaz. Dünyada şuan itibariyle penise topikal olarak tek başına uygulanıp da peniste büyütme özelliği gösterilmiş bilinen hiçbir madde yoktur. Bir dönem yılan yağı kremleri için penis büyütmeye yararlı olduğu iddia edilip internet üzerinden çokça satılmıştı. Ancak bu kremler için de penis büyütme üzerine etkisini doğrulayacak hiçbir bilimsel veri yoktur.Testosteron içerikli jeller krem gibi topıkal olarak kullanılarak,penil egzersizle beraber bir miktar penis büyütmeye yarar sağlayabilir. Ancak penis yüzeyine uygulanan bir madde penis dokusuna ulaşabilmesi için cilt altında 3 farklı tabakayı geçmek zorundadır. Bu da testosteron içerikli kremlerin penis büyütmedeki destek yararlarını da oldukça kısıtlar

Penis Büyütücü Hap İşe Yarar mı?

Penis büyütücü hap olarak satılan kimyasallar genellikle sildenafil içerikli tabletlerdir. Bu hapların geçici olarak ereksiyonu kolaylaştırıcı etkileri vardır ancak penis büyütmeye yarar sağlamazlar. Kol ve ya karın kası geliştirmek için tıp dünyasında bilinen hiçbir hap olmadığı gibi, penis büyütmeye yarar sağlayan da hiçbir hap yoktur

Normal Bir Penis Uzunluğu Ne kadar olmalıdır?

Penis büyüklüğü normları için androlojide net bir tanım bulunmamaktadır. Tıpkı kişilerin farklı boy uzunluklarına sahip olması gibi, hem genetik hem de çevresel faktörlere bağlı olarak bireyler farklı penis boy ve genişliklerine de sahiptirler. Toplumlara göre penis ortalama büyüklüklerinden bahsedilebilmektedir. Örneğin zenci ırkında penis boyu ortalama olarak daha büyükken, uzak doğulu erkeklerde ortalama daha kısadır. Bu yüzden kişilerin ırklarına göre ortalama bir penis uzunluk normu belirlenir. Aynı ırktan olan erkeklerin, penis başı çekilerek ölçülen uzunluk (erektil uzunluğa yakındır) ortalamasının standart sapmasının 2,5 katı kadar altı mikro penis olarak ifade edilir.

 

Ülkemizde yapılan araştırmalara göre;

5 cm penis uzunluğu ve alt değerleri için mikro penis ifadesi kullanılabilir. Toplumda yaklaşık bin kişiden 5’inde görülür.

5-9 cm arası kısa penis olarak tanımlanabilir.

9-18 cm arası normal penis uzunluğu.

18 cm’den uzun penisler için toplumumuzda uzun penis olarak tanımlanabilir.

Penis büyüklükleri, genellikle aynı toplumdaki çiftlerde normal bir cinsel birleşme için yeterli olmaktadır. Yani bir toplumdaki erkeklerin penis uzunluğu; o topluluktaki bayanların vajen uzunluğu ve G nokta mesafesi orantılı olmaktadır. Örneğin; uzak doğulu bir erkeğin penisi kısayken kadınların da gluteal yağ dokusu daha az ve vajen boyu daha kısa olmaktadır. Böylece vajene daha kısa bir penisle de ulaşabilirken, zenci ve latin ırklarında bayanların kalçaları daha uzunken; erkekleri de bu mesafeyi kat edebilip vajinal birleşmeye yetecek uzunlukta penislere sahip olmaktadırlar.

Ancak kişiler bazen partnerleri için yeterli penis büyüklüğüne sahip oldukları halde; farklı psikolojik ve ya sosyolojik nedenlerle; daha da büyük boyutlarda bir penise sahip olmayı isteyebilmektedirler. İnsanlık tarihi boyunca da bu durumun her dönem var olduğunu ve günümüzde de devam ettiğini görmekteyiz.  Arkeolojik çalışmalar ile ortaya çıkan heykel ve yazılardan; tarihte insanların penis boyu ile güç kudret ve iktidarı özleştirdiğini görmekteyiz. Bugün de internette çeşitli alışveriş, haber ve ya sosyal medya  platformlarında gezerken karşınıza çıkan ve hemen hepsi gerçek dışı penis büyütücü olduğu iddia edilen ürünlerin, bu sıklıkta ısrarlı reklamlarla karşımıza çıkması, günümüzde de gerçekten de bu tedavinin insanlarca yoğun talep edildiğini göstermektedir.

Gömülü Penis